موج پاکی

اگر هیچ کس نیست خدا که هست...

ترک خودارضایی به روشی ساده

سلام به شما دوستای گلم...خوبید؟

ان شالله سلامت و سر حال باشید

امروز میخوام از یه جنبه دیگه  خودارضایی رو بررسی کنم..بنظرم خیلی مهمه

بالاخره مطالب و تکنیک های زیادی تو سایت های مختلف از این موضوع نوشته شده و هر کدوم از ما که در مسیر ترک هستیم اصول کلی رو میدونیم و حتی خیلی اطلاعات کاملی داریم برای ترکمون ولی خب تعداد شکست هامون زیاد میشه...خیلی عجیبه...

به نظر شما چرا با اینکه ما کلی اطلاعات داریم در این زمینه ولی بازم شکست میخوریم؟؟بنظر شما چی پشت این شکست های پی در پی هست؟؟چرا ما نمیتونیم به دانسته هامون عمل کنیم؟

درسته که لغزش جزئی از ماهیت بیماری خودارضاییه ولی ما هم باید یه سری کار ها انجام بدیم..تا این لغزش ها در یه نقطه ای متوقف بشه!


بچه ها روند لغزش به جورایی خیلی مرموزه و چیزی نیست که یه دفعه اتفاق بیفته..طبق بررسی هایی که داشتم متوجه شدم که لغزش 3مرحله داره 

1-لغزش احساسی

2_لغزش فکری

3_لغزش جسمی

 این مراحل خیلی دقیق و ریز ریز پیش میره و در نهایت به انجام گناه منجر میشه!

در صورتی که ما فقط و فقط مرحله اخر یعنی زمانی که خودارضایی کردیم رو لغزش میبینیم...غافل از اینکه قبل از اون 2مرحله ی دیگه وجود داره!!!


لغزش احساسی قبل از همه اتفاق میفته و زمانیه که ما نمیتونیم فشار های عصبی رو مدیریت کنیم...درواقع تو این زمان ما برای ترک خودارضایی برنامه داریم و نمیخواییم دوباره گرفتار بشیم و البته وسوسه ای هم نداریم ولی احساسات ما راه رو برای خودارضایی های بعدی باز میکنه!!!!

نشونه ی این لغزش اینه که با اینکه ما در مسیر الهی و پاکی هستیم احساس بیقراری و اضطراب میکنیم!!

و اگر بهش بی تفاوت باشیم این حس ها انقدر شدت پیدا میکنه که ما برمیگردیم به همون مدار شهوتی که توش بودیم!!!

البته بگم که این نوسان احساسی تو روزای اول خیلی زیاده ولی باید مهار بشه...

 کسایی که تو مدار شهوت هستن و خودارضایی میکنن برای تحمل مشکلات و مسایلی که ناراحتشون میکنه به خودارضایی پناه میبرن...


ولی تو دوران پاکی کاملا همه چی متفاوت میشه!

من پیشنهاد میکنم که بعد توبه در عین اینکه روزای پاکیتو طی میکنی کم کم سعی کنی برای مشکلاتت و یا عیب های اخلاقیت دنبال راهکار باشی تا برطرف بشه! گاهی همین مشکلات و ناراحتی هایی که همراهش هست رو هم تلنبار میشه و به شکل خودارضایی خودشو نشون میده!!


قطعا مشکلات خود به خود برطرف نمیشه!! ما باید بریم دنبال راه حل باشیم براش اگر پی گیری نکنیم ممکنه انقدر حال روحی و احساسی ما رو بد کنه که در مقابل افکار منفی نفوذ پذیر بشیم!!!


و اینجا زمانیه که وارد مرحله دوم از لغزش یعنی لغزش فکری میشیم!!

بچه ها این زمان ما خیلی زیاد وسوسه میشیم!! و همیشه ادم به این فکر میکنه که چطور ممکنه که بدون خودارضایی زندگی کرد؟؟؟چطوری من باید پاک باشم تا اخر عمر؟؟؟ اصلا ممکنه؟؟؟

یه جورایی خیلی افکار بهم ریخته و آشفته میشه ...من قبلا این مرحله رو گذروندم...به همه چیز و همه کس شک داشتم میگفتم ممکن نیست کسی بتونه ترک کنه بقیه هم که میگن پاکیم دروغگو هستن!!!


گاهی انقدر این افکار تو مغزم پر بود که به این نتیجه میرسیدم که تنها چاره برای من خودا ضاییه...

بعد از اینکه این افکار غالب بشه دیر یا زود لغزش جسمی اتفاق میفته و خودارضایی میکنیم!!!!


ولی گاهی هم خودمو دلداری میدادم که ترک ممکنه و دلیلی نداره که کسی بخواد دروغ بگه!!!!

یه جورایی ادم حالت دوقطبی پیدا میکنه...

از طرفی افکاری میاد که دلت میخواد خودارضایی کنی و از طرف دیگه یه سری افکار میاد که نمیذاره دوباره تو الوده بشی!!!!


اگر بخوام واضح تر بگم این حالت دوقطبی یه طوریه که تو در ظاهر پاکیتو حفظ میکنی و در ظاهر عین ادمایی هستی که اصلا تا حالا الوده نشدن!! ولی از نظر فکری تو فکرت پر از وسوسه برای گناهه!! و  لذت ها ی گناه رو بیشتر مرور میکنی برای خودت!


بخاطر همینه که میگم اعتیاد تو فکر ما ها ریشه کرده!!

اگر تو این مرحله هستی  هنوز وقت داری که از لغزش جلوگیری کنی چون هنوز عقل کار میکنه و ما هنوز پاکیم فقط افکارمون یه کم بهم ریخته ولی اگه یه کم بگذره و کاری نکنی شهوت همه وجود ادم رو میگیره و دیگه نمیشه کاری کرد پس هوشیار باش...

ببین ما باید 100در100 مسولیت پاکیمون رو بپذیریم وهررررررررر کاری لازمه براش انجام بدیم!!

تو این مرحله بنظر من بهترین راه حل اینه که با خودت حرف بزنی و بجای مرور لذت های های گناه به بدبختی هایی که تا حالا سرت اورده فکر کنی!!!!

میدونی من چکار میکنم؟؟

من اگه تو این شرایط قرار بگیرم و فکرم بهم بریزه میرم جلوی اینه و شروع میکنم به حرف زدن با خودم...اگاهانه یه سری مسایل رو به خودم یاد اوری میکنم...

خیلی ها بودن که حتی شهوتشون خیلی خیلی بیشتر از ما بود..ولی الان کجان؟؟چی شد؟؟ این همه شهوت و خودارضایی کجا دستشونو گرفت؟؟الان اون ادما زیر 3متر خاک خوابیدن!!!

عاقبت ما هم همینه...پس بهتره دست برداریم از این بازیا!!!


تو این مدت خیلی عاقبت خودارضایی و مصیبت های که داره رو میتونی برای خودت مرور کنی یا حتی بنویسی یا اینکه از تجربیات کسایی که ترک کردن بخونی و عبرت بگیری...خلاصه هر کاری میکنی سعی کن لحنت با خودت بدون سرزنش باشه...بیشتر با خودت مهربون باش

و به افکارت اجازه نده که فریبت بدن...خودارضایی هیچ فایده ای نداره!!!هیچیییی!!!! تا حالا هیچ مشکلی رو خودارضایی برای کسی حل نکرده که هیچ هزار تا مشکل دیگه هم با خودش اورده!!!

با خودت صادق باش!!! یه کم فکر کن ببین چی شد ته این همه خودارضایی که کردی؟؟


میخوام یه حقیقتی رو بگم بهتون ...لغزش همیشه تو دو قدمی ماست...همیشه تا اخر عمرمون!!

اصلا به موقع فکر نکن که یه زمانی میاد که تو کامل از این قضیه دور بشی..نه عزیزم..اگه اینطور بود که خیلی ها بعد حتی چند سال پاکی نمیلغزیدن!!!!


ما برای اینکه خوب بشیم کامل باید برای همیشه از خودارضایی و شهوت پرهیز کنیم و سمت یه سری چیزا نریم هرگز...و این باید تبدیل بشه به یه فیلتر دائمی تو مغزمون!!!!

بهترین زمان برای جلو گیری از لغزش در زمان لغزش احساسیه ...چون اون زمان قدرت انتخاب داریم و میتونیم عاقلانه کنترل کنیم همه چی رو!!

البته جلوی لغزش فکری رو هم میشه گرفت و هنوز قدرت انتخاب داریم ولی یه کم سخت تره...


همیشه یادت باشه لغزش جسمی یا همون خودارضایی کردن زمانی اتفاق میفته که تو یه جایی تو افکارت و احساساتت لغزش کنی...


سعی کن زود تشخیص بدی تو کدوم مرحله ای وگرنه اگه جلوشو نگیری یکی یکی این مراحل پشت هم اتفاق میفته و انقدر ادم پیش میره تا به مرز جنون میرسه و دوباره گرفتارش میشی:(


اگر این مراحل رو طی کردی و الان لغزیدی این معنی رو نمیده که دیگه همه چی از کنترلت خارج شده...تو هنوزم قدرت انتخاب داری..میتونی تصمیم بگیری که پاک باشی و این بیماری رو از خودت دور کنی...

فقط نترس از لغزش هات...لغزش کردن به معنی شکست نیست مثل یه دوست میمونه که شناخت تو رو از خودت بیشتر میکنه...و نقطه ضعف هاتو بهت نشون میده...

پس ناامید نباش و درس بگیر ازش و دوباره بلند شو و زندگیتو بساز...

خدا همیشه هوامونو داره :) و در اخر میخوام سوال اولم رو تکرار کنم

بنظر شما چرا با اینکه ما کلی اطلاعات داریم در این زمینه ولی بازم شکست میخوریم؟؟دیدگاه شما چیه؟بنظرتون چرا اینطوری میشه؟

هرپاسخی به ذهنت میرسه رو کامنت کن :)


یا علی

حوا
۱۴ فروردين ۱۰:۱۹
آفرین عزیزم :)
موفق باشی همیشه :)

پاسخ :

ممنونم به همچنین :)
دختر شمالی
۱۳ فروردين ۱۸:۴۲
آفرین به متن زیبات... متن زیبای تو باعث میشه پی به شخصیت زیبای تو ببرم :) موفق باشی

پاسخ :

ممنونم..زیبایی از خودته :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم
: