موج پاکی

اگر هیچ کس نیست خدا که هست...

قدم های اول ترک خودارضایی

به نام خدا

سلام بچه های گل.ان شالله که مثل الان من خوب و پر انرزی باشید:)

امروز میخوام از قدم های اول و روز های اول ترک خودارضایی با شما صحبت کنم...همونطور که میدونید لغزش در مسیر ترک خودارضایی نه تنها چیز عجیبی نیست بلکه خیلی رایج هست و درواقع بخشی از ماهیت این بیماریه

من به خودارضایی به چشم یه بیماری مزمن معتادگونه نگاه میکنم نه یه گناه بزرگ نا بخشودنی!!این لغزش  اصلا ربطی به مدت زمان پاک بودن نداره..گاهی ممکنه ادم بعد10-20 روز پاکی بلغزه هم اینکه ممکنه بعد چند ماه و یا حتی 1سال بلغزه!!معمولا لغزش مال روزای اوله...یعنی زمانی که پاکی کمتر 40 روز باشه...کسایی که پاکیشون بالا میره معمولا سر غرور میلغزن وگرنه بقیه مسیر رو تخت گاز میرن...


بچه ها برای اینکه دوره پاکی موفقی داشته باشیم باید یه سری نکات رو رعایت کنیم که در عین سادگی جلوی خیلی از لغزش های ما رو میگیره..که امروز در این مورد زیاد میگم...

قبل از هر چیزی باید بگم که ترک خودارضایی برات باید اولویت درجه1 باشه

اخه این اصلا چیزی نیس که بخوای  باهاش کنار بیای و در کنارش زندگیتم بکنی!!!!!

حتمااااا باید ترک بشه..حتمااااااا وگرنه زندگیتو نکبت بر میداره و برکت از رزقت میره!!!!

اگر اولویتت کارای دیگه باشه شکست هات تو این زمینه زیاد و پی در پی میشه!!! پس تا میتونی سعی کن برای ترک خودت ارزش قایل بشی!!

وتا میتونی براش تلاش کنی!!

 اگر گرفتار این بیماری هستی خودت رو یه نی نی کوچولوی 2ساله فرض کن که مریض شده و برای خودت مادری کن!!

یه مادر هرگز وقتی بچه کوچیکش مریضه سرزنشش نمیکنه که چرا تو مریض شدی؟؟؟؟؟؟؟هان؟؟؟؟!!!!!!!

اتفاقا خیلی هم مهربون و ملایم باهاش برخورد میکنه..تو هم باید همین رفتار رو داشته باشی...

صبر و مهربونی با خود شاه کلید موفقیت ماست:)و گرنه تا حالا هیچ کس با تلخی و سرزنش نتونسته موفق باشه!!


بچه ها همیشه یادتون باشه که کسایی که در گیر این اعتیاد هستن هیچ وقت ذاتا ادم های مشکل دار و بدی نیستن!! اصلا به خودتون به چشم یه گناه کار پست نگاه نکنید...

اتفاقا خیلی شما با ارزش هستید که تصمیم به ترک گرفتید هر کسی این شهامت رو نداره..خیلی ها هستن که وسط کار نا امید میشن و دست از تلاش بر میدارن!!

ولی همین که تو اینجایی و داری این متن رو میخونی نشون میده که تصمیم داری پاک باشی.. این خودش قدم بزرگیه :)

پس به خودت بخاطر تصمیمت افتخار کن..تو هیچی از بقیه کم نداری!!بچه ها جان تو همین قدم های اول که تو پرهیز از خودارضایی هستیم باید کاملا پاکسازی بشیم..هرچی عکس و فیلم و داستان و جک نامربوط +18داریم باید پاک بشه چون اینا شهوت ما رو هار تر میکنه ...

حتماااا حتماااا باید پاک بشه اگر نشه انگار شما تو ترک نیستین حتی اگر خودارضایی هم نکنین!!!چون این چیزا شهوت رو تغذیه میکنه و باعث میشه شعله ور بشی!!!!

یه چند روز که ادم دور باشه از این چیزا خلاءش حس میشه و یک سری نشانه ها ظاهر میشه که من اسمشو میذارم نشانه های خماری!!

حالا شاید بگی یعنی چی؟

ببین ادم پرخاشگر میشه ..من خودم  وقتی خلاء پورن رو حس میکردم روزای اول خیلی استرس میگرفتم..با کوچکترین جرقه میخواستم همه رو بهم ببافم..یه جورایی ادم خیلی حساس  آسیب پذیر و بی قرار میشه!


این نشونه ها  قرار نیست همیشگی باشه.موقتیه و بعد یه مدت برطرف میشه  که برای هرکس مدتش متفاوته...پس تواین  مدت محدود با اخلاق خودت بساز! و بدون که در این مسیر کاملا این چیزا طبیعیه چون ما مدت ها عادت کردیم به این سبک زندگی و حالا ذهن و روان ما داره به ترک واکنش نشون میده ...


خیلی ها هستن که تو این زمان خودشونو میبازن و فکر میکنن این نشونه ها و کج خلقی ها دائمیه برای اینکه حس خوب بگیرن دوباره میرن سمت خودارضایی!

این حالت ها فقط یه سری احساس هستند و احساس هم گذراست و قدرت اینو نداره که تو رو وادار کنه به گناه!!

اینکه ادم بدونه این حالت ها موقتیه خیلی تحمل  فشار راحت تر میشه ...


پس تحمل کن و با خودت بگو:

من حق انتخاب دارم ،مجبور نیستم دوباره خ ا کنم و میخوام که تحت هر شرایطی پاک بمونم!


روزای پاکی رو به خودت سخت نگیر..بچه ها ما علاوه بر اینکه نباید خ ا کنیم باید سبک زندگی کردنمونم عوض کنیم اخه خ ا همه جنبه های زندگیمونو تحت تاثیر میذاره..مثل ارتباطات ..احساسات..افکار ..نگرش به مسائل مهم..تحصیل ..شغل و کلا هرچی ک بگی رو تحت تاثیر میذاره! و تغییرش هم کار ساده ای نیست نیاز داره به صبرایوب و زمان...

ولی خب ممکنه...اخه ما یه شبه به خ ا معتاد نشدیم که حالا بخواییم یه روزه کلکشو بکنیم و از شرش خلاص بشیم!!!!!!


بخاطر همین این مسیر طولانی رو نباید به خودت سخت بگیری چون انرژیت برای ادامه مسیر تحلیل میره!!!

سعی کن شاد باشی و برای پاکی به خودت پاداش بده چه باحرف زدن با خودت و چه با هدیه های کوچیک:)


بچه ها جان ما کلا باید سرزنش کردن و ایده آل گرایی رو از زندگیمون شیفت دلیت کنیم!!! خیلی ها میان هی به گذشته و خطاهاشون فکر میکنن و سرزنش پشت سرزنش...توهین پشت توهین !!!! اونوقت میخوان اشتباهات این سال ها رو در عرض چند روز جبران کنن و دست میزنن به کارای غیر منطقی و اهداف کمالگرایانه تعیین میکنن !!!!!

این طرز فکر بجای اینکه باعث پیشرفت ما در مسیر ترک بشه بدتر ما رو با مغز میزنه زمین....

پس زیاده خواهی و شتابزدگی ممنوع!!!!ما باید اهسته و پیوسته طی کنیم مسیر رو و به جای افراط کاری تعادل داشته باشیم...این بهترین راهه...

ما نیاز داریم به مراقبت های روزانه...یعنی زندگی فقط واسه 24ساعت..که قبلا خیلی درموردش حرف زدم که ازش میگذرم...

(برای اطلاع بیشتر کلیک کن)

درسته که نباید سخت بگیریم ولی در عین حال تو اجرای برنامه 24 ساعته هم باید جدی باشم..یعنی فقط برای امروز از پاکیمون مراقبت کنیم:)

من خیلی از این مورد نتیجه های خوب گرفتم شما هم امتحان کنید...


روند بهبودیت در ترک رو با هیچ احدالناسی مقایسه نکن..خداییی از این مورد خیلی ضربه خوردم...


وقتی ادم خودشو با دیگران مقایسه کنه انگار میخواد در یه زمان کم بیشترین نتیجه رو بگیره!!

واقعا این کاره بیهوده ای هست...

چون همیشه هستن کسایی که خیلی از ما بهتر و موفق تر هستند...و یا اینکه هستن کسایی ک ما از اونها بهتر عمل میکنیم و موفق تریم!


بنظرم اصلا مسیر ما مسیر مسابقه نیست که بخواییم از هم جلو بزنیم !! و برنده و بازنده ای در کار نیست!

فقط باید توجهمون به خودمون باشه..نه اینکه ببینیم دیگران در چه وضعیتی قرار دارن...

ممکنه یه نفر در عرض6ماه تلاش به موفقیت برسه ولی یکی 1سال تلاش کنه ولی بازم موفق نشه!!!

زمان اصلا ملاک نیست...ما باید در لحظه باشیم....و فقط خودمون رو با گذشته خودمون مقایسه کنیم...همین


ومورد اخری که میخوام بگم اینه که گاهی ما تو زندگی با مشکلات متعدد بمبارون میشیم...گاهی شاید بخواییم از این وضعیت فرار کنیم و بریم سراغ خودارضایی تا اروم بشیم!

ولی بچه ها درسته ک خودارضایی در لحظه خیلی انرژی بخشه و حال ادم رو خوب میکنه ولی این حالت کاذبه و بعدش 100برار حال مارو بد میکنه  و به خاک سیاه میکشونه!!!

این راهش نیست بچه ها جان..قرار نیست که حالا چون پاکیم مشکلی نباشه و همه چی گل و بلبل باشه..نه اصلا!!!!!بعد توبه ما  هم احساس خوب خواهیم داشت و هم احساس بد...

ما میتونیم با راه های سالم بدون خودارضایی مشکلاتمونو حل کنیم....


و در نهایت همه این حرف ها رها باش و همه چیو به خدا بسپر...نه اینکه تلاش نکنی دست روی دست بذاری!! نه!! فقط میخوام بگم ک ما همیشه نمیتونم همه مسائل رو به تنهایی حل کنیم..اگر جوابی وجود داره برای حل مشکلات ما اون پیش خود خداست...پس زندگیتو بده دست خودش :)
لطفا نظر و یا تجربتون رو بهم بگید حتما ممنونم:)

ان شاالله عاقبت بخیر باشید

یاعلی

ارمین
۱۰ تیر ۱۵:۵۹
شاید بگی بابا این چه ادم سمجیه هی کامنت میذاره. ولی بخدا مجبورم هی کامنت بذارم. چون با این کار اروم می شم و دیگه به فکر خ.ا نمی افتم. به بزرگی خودت ببخش ابجی ملیحه اگه سرتو درد میارم.واقعا ببخشید شرمنده ام.

پاسخ :

نه اتفاقا اصلا همچین چیزی نمیگم. خیلی خوشحال میشم.راحت باش :)
ارمین
۱۰ تیر ۱۵:۴۸
استاد دانشگاه با این سوال ها شاگردانش را به چالش ذهنی کشاند. 
آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلق کرد؟ 
شاگردی با قاطعیت پاسخ داد:"بله او خلق کرد" 
استاد پرسید: "آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟" 
شاگرد پاسخ داد: "بله, آقا" 
استاد گفت: "اگر خدا همه چیز را خلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر ماست , خدا نیز شیطان است" 
شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست. 
شاگرد دیگری دستش را بلند کرد و گفت: "استاد میتوانم از شما سوالی بپرسم؟" 
استاد پاسخ داد: "البته" 
شاگرد ایستاد و پرسید: "استاد, سرما وجود دارد؟" 
استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنون حسش نکرده ای؟ شاگردان به سوال مرد جوان خندیدند. 
مرد جوان گفت: "در واقع آقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم در حقیقت نبودن گرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژی داشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژی را انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- f) نبود کامل گرماست. تمام مواد در این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برای اینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد 
شاگرد ادامه داد: "استاد تاریکی وجود دارد؟" 
استاد پاسخ داد: "البته که وجود دارد" 
شاگرد گفت: "دوباره اشتباه کردید آقا! تاریک هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزی است که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع با استفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیار کوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانید تعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این است که میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است که بشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد." 
در آخر مرد جوان از استاد پرسید: "آقا, شیطان وجود دارد؟"زیاد مطمئن نبود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او در جنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینها نمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست." 
و آن شاگرد پاسخ داد: "شیطان وجود ندارد آقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلب خودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریک که در نبود نور می آید. 
نام آن مرد جوان: آلبرت انیشتن بود.

پاسخ :

ممنونم زیبا بود.
ارمین
۱۰ تیر ۱۵:۳۵
ابجی ملیحه منظورم این بود که میشه به ایمیلی که بالا گذاشتی ایمیل داد و کامنت گذاشت یا فقط باید تو سایت نظر گذاشت.

پاسخ :

اره ، ایمیل هم میتونی بدی...
ارمین
۱۰ تیر ۱۲:۵۸
ابجی ملیحه میگم میشه از طریق ایمیل هم کامنت گذاشت یا نه؟

پاسخ :

موقع نظر دادن میتونی ایمیلت رو هم ثبت کنی ...دلخواهه
ارمین
۱۰ تیر ۱۱:۱۰
راستی ابجی ملیحه چطوری باید پروفایل بزارم؟ 

پاسخ :

این امکان وجود نداره
ارمین
۱۰ تیر ۱۰:۳۹
سلام ابجی ملیحه روزت خوش. یه سوال داشتم. خواستم بدونم اگه تو خواب محتلم شم باید دوباره از اول ترک کنم یا به ترکم ادامه بدم. مرسی

پاسخ :

سلام. احتلام یه چیز طبیعیه برای بدن گناه نیست.
همینو ادامه بده :)
ارمین
۱۰ تیر ۰۰:۱۴
این داستانارومی خونم تا شاید بهتر بتونم خودمو کنترل کنم وهم مشغول باشم. گفتم شاید برا توهم جالب باشه. من که خیلی چیز از این داستانا یاد میگیرم. امیدوارم مفید بوده باشه. ممنون به خاطر این که نظرات رو می خونی و جواب میدی. مرسی ابجی ملیحه.

پاسخ :

ممنونم :)
آفرین خیلی خیلی عالی و قابل تامل بود داستان نشنیده بودم تاحالا:)
برای بقیه بچه ها یی هم که میان اینجا مفیده :)
خواهش میکنم...
ارمین
۱۰ تیر ۰۰:۰۷
پسر جوانی ،با وسوسه یکی از دوستانش به محلی رفتند که زنان روسی ،خود فروشی می کردند. او روی یک صندلی در حیاط آنجا نشست . در آنجا پیرمرد ژولیده ای و فروتنی بود که حیاط و صندلی ها را نظافت می کرد.
پیرمرد در حین کارکردن ، نگاه عمیقی به پسرک انداخت و سپس پیش او رفت و پرسید : پسرم ، چند سالت است ؟
گفت : بیست سالم است .
پرسید : برای اولین بار است که اینجا می آیی ؟
گفت : بله
پیرمرد آه پر دردی از ته دل  کشید و گفت : می دانم برای چه کاری اینجا آمده ای ؛ به من هم مربوط نیست ، ولی پسرم ، آن تابلو را بخوان.
پسرک به طرف تابلو یی رفت که در یک قاب چوبی کهنه به دیوار آویخته شده بود . سپس با صدای لرزان شروع به خواندن شعر تابلو کرد:
گوهر خود را مزن بر سنگ هر ناقابلی
صبر کن تا پیدا شود گوهر شناس قابلی
آب پاشیده بر زمین شوره زار بی حاصل است
صبر کن تا پیدا شود زمین بایری
قطرات اشک بر گونه های چروکیده پیرمرد می غلتید ... اشک هایش را پاک کرد و بغضش را فرو برد و گفت : پسرم ، روزگاری من هم به سن تو بودم و به اینجا آمدم ، چون کسی را نداشتم که به من بگوید:
« لذت های آنی ، غم های آتی در بر دارند»
 
کسی نبود که در گوشم بگوید :
 
ترک شهوت ها و لذت ها سخاست
هر که درشهوت فرو شد بر نخاست
 
کسی را نداشتم تا به من بفهماند :
به دنبال غرایز جنسی رفتن ، مانند لیسیدن عسل بر روی لبه شمشیر است ؛ عسل شیرین است ، اما زبان به دو نیم خواهد شد .
 
کسی به من نگفت :
اگر لذتِ ترک لذت بدانی
دگر لذت نفس را لذت ندانی
و هیچ کس اینها را به من نگفت و حالا که :
جوانی صرف نادانی شد و پیریُ پشیمانی
دریغا ،روز پیری آمی هوشیار می گردد
 
پیرمرد این را گفت و دست بر پیشانی گذاشت و شروع به گریستن کرد.
چیزی در درون پسر فرو ریخت ... حال عجیبی داشت ، شتابان از آنجا بیرون آمد در حالی که شعر پیرمرد را زیر لب زمزمه می کرد: « گوهر خود را مزن بر سنگ هر ناقابلی ...» و دیگر هرگز به آن مکان نرفت.
ارمین
۰۹ تیر ۲۲:۰۱
‌به روایت افسانه‌ها روزی شیطان همه جا جار زد که قصد دارد از کار خود دست بکشد و وسایلش را با تخفیف مناسب به فروش بگذارد.
او ابزارهای خود را به شکل چشمگیری به نمایش گذاشت. این وسایل شامل خودپرستی، شهوت، نفرت، خشم، آز، حسادت، قدرت‌طلبی و دیگر شرارت‌ها بود.
ولی در میان آنها یکی که بسیار کهنه و مستعمل به نظر می‌رسید، بهای گرانی داشت و شیطان حاضر نبود آن را ارزان بفروشد.

کسی از او پرسید: این وسیله چیست؟

شیطان پاسخ داد: این نومیدی و افسردگی است.

آن مرد با حیرت گفت: چرا این قدر گران است؟

شیطان با همان لبخند مرموزش پاسخ داد: چون این مؤثرترین وسیله من است. هرگاه سایر ابزارم بی‌اثر می‌شوند، فقط با این وسیله می‌توانم در قلب انسان‌ها رخنه کنم و کاری را به انجام برسانم. اگر فقط موفق شوم کسی را به احساس نومیدی، دلسردی و اندوه وا دارم، می‌توانم با او هر آنچه می‌خواهم بکنم..
من این وسیله را در مورد تمامی انسان‌ها به کار برده‌ام. به همین دلیل این قدر کهنه است....


خلاصه هیچ وقت ناامید نشیم.

 

پاسخ :

عالی :)))
ارمین
۰۹ تیر ۲۱:۰۶
پاکی امروزمو مدیون توهم. هی به خودم میگفتم صبر کن شاید کمکم کنه. هی طول میدادم تا شکست نخورم. واقعا جوابت به موقع بود. چه کار کنم. وقتی تو این شرایط قرار میگیرم اول به خدا باید پناه ببرم بعد به سایت خوبت که تو این چند سال سایتی به این خوبی پیدا نکرده بودم. واقعا ممنونم ازت. هیچکس تا حالا مثل تو بعد خدا به دادم نرسیده بود. بازم ازت ممنونم ابجی ملیحه. تو را خدا اگه دفه دیگه تو این شرایط گیر کردم زود به نظرام جواب بده .چون نجاتم میده از کناه. خیلی ممنونمممممممممممم.

پاسخ :

خواهش میکنم.لطف داری داداش.
من وقتی ببینم نظرات رو ج میدم  در همون لحظه مگه اینکه نباشم تو سایت:))
ارمین
۰۹ تیر ۲۰:۱۵
سلام. تورا خدا زود جوابمو بده. هزار بار اومدم تو سایت و رفتم تا ببینم جوابمو دادی یانه. به خدا امروز خیلی سخت امتحان شدم. سوره لقمان خوندم . ولی زیاد شهوتم کم نشد . رفتم ۴ - ۵ لیوان اب یخ پشت سر هم خوردم کمی اروم شدم. هی دوباره می اومدم تو سایت ببینم جوابمو دادی یا نه وخوشبختانه جواب دادی . تورا خدا وقتی نظر می زارم زود کمکم کن. شرایطم خیلی خاصه. ممنون ابجی ملیحه.

پاسخ :

سلام.میگن سوره لقمان درطولانی مدت روح ادم رو قوی میکنه ...و درلحظه نمیتونه تحریک رو کم کنه...
من الان نتم ضعیفه ببخشید ممکنه دیر بشه.
کارت قابل تحسینه افرین که از گناه گذشتی:)
خواهش میکنم.
ارمین
۰۹ تیر ۱۹:۰۵
لطفا کمکم کن...

پاسخ :

تو نظر قبلی گفتم :)
ارمین
۰۹ تیر ۱۶:۳۴
تورو خدا کمکم کن.هنوز امکان شکستم هست. تورو خدا بگپو چی کار کنم

پاسخ :

از خدا بخواه بهت قدرت بده واز محرکا دوری کن..و براش نامه بنویس بگو بخاطر اونه که گناه نمیکنی...توسل کن:)
ارمین
۰۹ تیر ۱۶:۲۹
سلام. ابجی ملیحه. کمکم کن. چی کار کنم امروز نزدیک بود خ.ا کنم. ترک خیلی سخته. کمکم کن

پاسخ :

سلام داداش. ببین چی باعث شد تحریک بشی ازش فاصله بگیر. و خودتو مشغول کن..سعی کن فکرای جنسی رو پرورش ندی تو ذهنت..خطور این فکرا طبیعیه ولی ادامه دادنش دست خودمونه...
ارمین
۰۸ تیر ۱۳:۰۶
فقط میتونم بگم ازت ممنونم به خاطر راهنمایی ها و دلسوزی هات. واقعا واقعا واقعا واقعا از ته دل ازت ممنونم. مرسی.

پاسخ :

خواهش میکنم وظیفست.


ارمین
۰۸ تیر ۱۲:۲۶
لطفا راهنماییم کن

پاسخ :

ضرر های خودارضایی رو برا خودت بنویس(( ۱۰۰مورد))
و هر روز مرورش کن باید حالت بهم بخوره از خ ا و اینکه با خودت زیاد حرف بزن در مورد ضرر های این کار ...

ارمین
۰۸ تیر ۰۹:۴۷
سلام. من قبلا یکی از روش هایی که برا ت.خ.ا انجام میدادم بستن کش به مچ دست بود. الانم دوباره بستم .شاید کمی تاثیر داشته باشه و اینبار موفق شم. اینو تو یه سایت خوندم و یک روش روانشناسی برای طرد و دور کردن افکار بدی که به ذهن ادم میرسه به کار میره. راستی سوره لقمان واقا تاثیر میزاره؟ من تا حالا امتحان نکردم! 

پاسخ :

سلام...خیلی کار خوبی میکنی :)
سوره لقمان هم خیلی خوبه من یه دوره ۲۱روزه خوندم

ارمین
۰۸ تیر ۰۰:۲۹
ممنون که وقت میذاری و به نظرات پاسخ میدی . اولین جایی که من دارم درمورد این مشکل با کسی درد دل میکنم بعد خدا اینجاست. ازت ممنونم.  امیدوارم هیچ کس تو این مردابی که من قرار گرفتم قرار نگیره . بازم ازت ممنونم ابجی همیشه سلامت باشی و با پاکی زندگی کنی و به تمام ارزوهات برسی.

پاسخ :

خواهش میکنم :)
ان شالله موفق و پاک پاک میشی به زودی :)

دختر شمالی
۰۷ فروردين ۲۰:۳۹
از اینکه با آدمی مثل تو در ارتباطم افتخار میکنم:)

پاسخ :

ممنونم.لطف داری عزیزم
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم
: